Wywóz gabarytów Warszawa

Wywóz gabarytów Warszawa

Wywóz gabarytów Warszawa to jedna z opcji, jaką możesz wybrać, by pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Jeśli masz w swoim domu lub mieszkaniu przedmioty wielkogabarytowe, których chcesz się pozbyć, to ten wpis jest dla Ciebie.

W tym artykule omówimy, jakie są możliwości wywozu gabarytów oraz jakie kroki musisz podjąć, aby przeprowadzić ten proces efektywnie i zgodnie z prawem. Jeśli chcesz poznać więcej na temat usuwania przedmiotów wielkogabarytowych, to zapraszamy do dalszej lektury!

Anmar- Wywóz gabarytów Warszawa! Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Firma Anmar oferuje szeroką wachlarz usług porządkowych:

 • Opróżnienie mieszkań Warszawa
 • Opróżnienie domów Warszawa
 • Wywóz mebli Warszawa
 • Wywóz sprzętów RTV i AGD
 • Opróżnienie strychów Warszawa
 • Opróżnienie pomieszczeń Warszawa
wywóz gabarytów Warszawa stare łóżko
wywóz gabarytów Warszawa stare łóżko drugie

Czym są odpady wielkogabarytowe?

Odpady wielkogabarytowe są to przedmioty, których gabaryty i waga uniemożliwiają wywóz zwykłymi środkami transportu. Mogą to być meble, sprzęty AGD, elementy budowlane czy też inne dużych rozmiarów urządzenia lub sprzęty.

Wywóz gabarytów jest usługą oferowaną przez wiele firm zajmujących się utylizacją odpadów. Należy pamiętać, że takie odpady nie mogą być wyrzucane do pojemników na odpady komunalne, lecz należy skorzystać z wyznaczonego harmonogramu wywozu gabarytów. Segregacja tego rodzaju odpadów jest istotne dla ochrony środowiska i wymaga zgodności z przepisami prawa. Wywóz śmieci wielkogabarytowych to ważny element dbania o czystość i higienę naszego miejsca zamieszkania.

Kiedy musimy zorganizować wywóz gabarytów Warszawa?

Jest kilka powodów, dla których konieczne jest pozbycie się przedmiotów o dużych gabarytach. Może to wynikać z remontu, przeprowadzki, czy konieczności uporządkowania zakupionego lub odziedziczonego mieszkania.

Bardzo często zdarza się, że pozbycie się takich przedmiotów jest kłopotliwe, ponieważ nie wolno ich tak po prostu wyrzucić na śmietnik. W takich przypadkach należy skorzystać z usług profesjonalistów zajmujących się wywozem odpadów wielkogabarytowych. Dzięki takim usługom można bezpiecznie i odpowiednio usunąć niepotrzebne przedmioty.

Jak przygotować odpady wielkogabarytowe przed ich usunięciem?

Wywóz gabarytów to istotne zadanie dla każdego, kto chce utrzymać swój dom czy mieszkanie w czystości i porządku. Przygotowanie odpadów wielkogabarytowych do utylizacji może być trudnym zadaniem, ale nie musi. Postępuj zgodnie z poniższymi prostymi krokami, aby upewnić się, że odpady wielkogabarytowe są odpowiednio przygotowane przed ich utylizacją:

1. Posortuj odpady: podziel odpady wielkogabarytowe na kategorie, takie jak meble, urządzenia RTV AGD i elektronika. 
2. Sprawdź w lokalnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) czy w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania są zbierane tego typu odpady.
3. Zdemontuj nieporęczne elementy: ich demontaż może ułatwić utylizację gabarytów, a być może nawet zaoszczędzić pieniądze.
4. Zabezpiecz luźne elementy: upewnij się, że wszelkie luźne przedmioty, takie jak szyby lub metal, są bezpiecznie zabezpieczone, aby zapobiec obrażeniom podczas transportu i utylizacji.
5. Zorganizuj wywóz gabarytów: Po odpowiednim przygotowaniu odpadów wielkogabarytowych, zorganizuj wywóz gabarytów we własnym zakresie (do miejsca składowania PSZOK) lub wynajmij profesjonalną firmę taką jak nasza. 

Postępując zgodnie z tymi prostymi krokami, cały proces wywozu i utylizacji tych przedmiotów wielkogabarytowych przeprowadzony zostanie szybko i sprawnie.

Odpady wielkogabarytowe lista

Oto lista odpadów wielkogabarytowych:

 1. Meble (np. sofy, łóżka, szafy)
 2. Sprzęt AGD (np. lodówki, pralki, zmywarki)
 3. Urządzenia RTV (np. telewizory, sprzęt audio)
 4. Opony
 5. Grzejniki
 6. Armatura sanitarna (np. wanny, umywalki)
 7. Elementy konstrukcyjne (np. drzwi, okna, żaluzje)
 8. Dywany i wykładziny
 9. Maty i materace
 10. Rowery i hulajnogi
 11. Inne przedmioty o dużych wymiarach i wadze, których nie da się wyrzucić do pojemnika na odpady komunalne.

Pamiętaj, że wyrzucanie odpadów wielkogabarytowych do pojemników na odpady komunalne jest zabronione. Odpady te należy oddać do wyznaczonego punktu zbiórki lub skorzystać z usługi odbioru odpadów z posesji.

Wywóz gabarytów Warszawa - harmonogram

Odpady powstające na terenie posesji są zbierane na dużą skalę i stanowią część zbiórki odpadów komunalnych. Częstotliwość odbioru określa harmonogram wywozu gabarytów, który otrzymasz od zarządcy Twojej nieruchomości (sprawdź czy na pewno jest to nowy harmonogram wywozu gabarytów). W przypadku budynków jednorodzinnych odpady są zbierane co trzy miesiące, natomiast w przypadku budynków wielofunkcyjnych zbieranie odbywa się co cztery tygodnie.

W przypadku nieruchomości, w których mieszkańcy nie mieszkają, a wytwarzane są odpady komunalne, odpady są zbierane co trzy miesiące.
Ponadto, oprócz zaplanowanych terminów odbioru, mieszkańcy mogą również bez dodatkowych kosztów zwracać odpady wielkogabarytowe do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Skorzystaj z wywozu śmieci wielkogabarytowych i ciesz się przestrzenią w swoim domu lub mieszkaniu!

Jeśli zmagasz się z odpadami wielkogabarytowymi w swoim domu lub mieszkaniu, warto skorzystać z usług firm zajmujących się ich usuwaniem. Dzięki wywozowi gabarytów możesz pozbyć się mebli, sprzętu AGD czy innych przedmiotów, które zajmują zbyt dużo miejsca i utrudniają poruszanie się po pomieszczeniach.


Usługi takiej firmy jak Anmar zapewniają profesjonalne podejście i efektywność w usuwaniu odpadów. Nie musisz ginąć w gąszczu przepisów i formalności, z nami szybko i łatwo pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy.

Profil firmy Anmar to również:

 • Opróżnianie magazynów Warszawa
 • Opróżnianie biur Warszawa
 • Utylizacja mebli biurowych Warszawa
 • Wywóz mebli Warszawa
 • Wywóz innego rodzaju odpadków w Warszawie

Czy zmagasz się z zagraconym magazynem lub powierzchnią biurową z powodu starych, niepotrzebnych biurek lub półek? Być może w okolicy Twojej firmy przydałoby się porządne sprzątanie. A może odziedziczyłeś dom lub mieszkanie, które należy posprzątać i przywrócić mu dawny blask?


Nie szukaj dalej! Nasz zespół ekspertów jest tutaj, aby Ci pomóc. Oferujemy kompleksowe usługi sprzątania pomieszczeń i terenów, w tym utylizację różnego rodzaju śmieci, w tym przedmiotów wielkogabarytowych i odpadów budowlanych.

Bez względu na wielkość i rodzaj odpadów, jesteśmy gotowi by Ci pomóc. Nasz zespół zadba o to, aby wszystkie przedmioty zostały odpowiednio posegregowane i zutylizowane w sposób przyjazny dla środowiska i zgodny z prawem.

Nasze usługi świadczymy na terenie Warszawy i okolicznych miejscowościach.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami lub masz jakieś pytania, nie wahaj się z nami skontaktować. Nasz przyjazny personel jest tutaj, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania, które możesz mieć przez telefon lub w siedzibie naszej firmy.

Firma Anmar- Andrzej Markowski – uwolni Cię od starych gratów!

wywóz gabarytów Warszawa foto 1
wywóz gabarytów Warszawa foto 2
Zaufaj profesjonalistom

Gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie

Zaoszczędź swój cenny czas i skorzystaj z usług

Firma odbierająca stare meble Anmar logo